MUDr. Dana Burdová, stomatologie Vinoř

soukromá stomatologická ordinace

Dentální hygiena

Úvodní stránka

Poskytované služby

Dentální hygiena

Kontakty

Kde nás najdete

Smluvní partneři

Regulační poplatky

Dentální hygienistka, absolventka vyšší odborné školy, se zabývá vyšetřením stavu chrupu, dásní, parodontu a úrovní zubní hygieny. Provádí diagnostiku pomocí odborného vyšetření a stanovení parodontologických indexů. Na základě výsledků uvedených vyšetření indikuje individuální prevenci snižující riziko vzniku onemocnění, případně provádí léčbu onemocnění již vzniklého.

Mezi léčebné výkony dentální hygienistky patří odstraňování zubního kamene (jak naddásňového, tak i poddásňového) a odstraňování zubního plaku. Nedílnou součástí její práce je individuální motivace a výuka správné ústní hygieny, doplněná o odborné poradenství při výběru vhodných pomůcek k domácí hygieně každého pacienta.

K hlavním činnostem dentální hygienistky patří také výkony estetické. Jedná se zejména o odstraňování pigmentů z čaje, kávy a cigaret pomocí air-flow, čištění zubů na původní barvu, profesionální bělení zubů a drobné estetické úpravy chrupu a dásní u každého pacienta. Při dobrém zvládnutí a při správně prováděné ústní hygieně je možno dlouhodobě předcházet onemocněním chrupu.

Dentální hygienistka Vás svou péčí zbaví projevů zánětu dásní a naučí Vás, jak o zuby pečovat doma. I zdánlivě čisté zuby potřebují alespoň jednou za čas profesionálně vyčistit. Vždyť je používáme denně, a proto si tuto odbornou péči alespoň jednou za půl roku zaslouží.

 

Výsledkem léčby a pak pravidelných návštěv dentální hygieny je vyléčení zánětu dásní a zastavení již pobíhajícího procesu paradentózy. Klientova spolupráce je nezbytně nutná, jelikož úspěšnost jeho léčby je závislá na jeho domácí péči.

Dentální hygiena jako samostatný obor je velkým přínosem pro moderní stomatologickou ordinaci.